يکشنبه ١٧ آذر ١٣٩٨ -
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ممنوعیت سیگار در سیدنی،
طبق طرح شورای شهر سیدنی

سیگار کشیدن در سیدنی ممنوع می‌شود

سیدنی طرحی را در دست اجرا دارد که بر اساس آن استعمال دخانیات در اماکن عمومی ممنوع خواهد شد. این موضوعی است که از مدتها پیش در ذهن مسئولان شهرداری وجود داشته و به نظر می رسد به زودی اجرایی می شود.  
البته از هم اکنون پیش‌بینی می‌شود که بسیاری از سیگاری ها نسبت به این طرح معترض شوند اما با این وجود، این طرحی است که از دید مقامات شهری باید اجرا شود و هیچ راهی برای توقف این طرح وجود ندارد. جیلی گیبسون، شهردار شمال سیدنی، به خبرنگرانددر این خصوص گفت: "من کاملا هیجان زده ام که این طرح که مدت هایی طولانی روی آن کار کرده ایم بالاخره به ثمر می رسد و می توانیم با سیگاری ها برخوردی جدی تر داشته باشیم. "  گیبسون ادامه داد:" به خوبی می‌دانم که سیگاریها نیز حقوق مهمی دارند اما باید بپذیریم که غیرسیگاریها از رفتارهای سیگاریها آسیب خواهند دید و باید این موضوع را یکبار برای همیشه حل کنیم. بارها دیده شده که وقتی افراد سیگاری در یک پیاده رو تجمع کرده اند، غیرسیگاری ها به ناچار مسیر خود را تغییر داده‌اند تا در معرض دود سیگار نباشد."
رای‌گیری در مورد ممنوعیت سیگار کشیدن در اماکن عمومی شامل خیابان ها و پیاده‌روهای سراسر شهر می شود و بالغ بر هشتاد درصد رای مثبت نیز کسب کرده است.البته این ممنوعیت بلافاصله اعمال نخواهد شد؛ مرحله اول شامل آموزش شهروندان و اطلاع رسانی خواهد بود و سپس بخش بعدی طرح اجرا می شود.

منبع: خبر فوری


١٠:٥٨ - شنبه ٥ مرداد ١٣٩٨    /    عدد : ٨١٠٣٠    /    تعداد نمایش : ٥٤خروج
   لينك‌هاي مرتبط 

who.int fctc.org tobaccocontrol.bmj.com

 لينك‌هاي مرتبط

sbmu.ac.ir nritld.sbmu.ac.ir

  تماس با ما

تلفن گوياي ترك سيگار شبانه روزي: 51-27122050-021

 مشاوره تلفني ترك سيگار:

021-26109508

آدرس پست الكترونيكي: TobaccoControlJournal@sbmu.ac.ir

Follow Us On:

Copyright © 2013 TPCRC.SBMU.AC.IR
Powered By:NRITLD IT Depatment