دوشنبه ٢٠ مرداد ١٣٩٩ -
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

بازآموزي غيرحضوري،
مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات بیمارستان دکتر مسیح دانشوری برگزار می کند:

برگزاری اولين برنامه بازآموزي غيرحضوري کنترل دخانيات

مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با هدف ارتقاي سطح آگاهي پزشكان درباره اهميت كنترل دخانيات برنامه بازآموزي غيرحضوري کنترل دخانيات راه‌كار اصلي در كاهش بيماري‌هاي ريوي تنفسي را برگزار می کند.
به گزارش روابط عمومی و به نقل از دکتر غلامرضا حیدری رئیس مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، دخانيات به عنوان اولين عامل قابل پيشگيري از مرگ و مير در دنيا است و اين معضل بهداشتي بيشتر در كشورهاي در حال توسعه نمايان است. از اين رو این مرکز با هدف ارتقاي سطح آگاهي پزشكان درباره اهميت كنترل دخانيات اين مجموعه را آماده كرده است.
دکتر حیدری در خصوص عناوین آموزشی در این دوره بازآموزی غیرحضوری تصریح کرد: عناوين آموزشي قابل ارائه در این دوره شامل: اهميت دخانيات و تاريخچه، وضعيت مصرف دخانيات در جهان و ايران، وضعيت اجراي برنامه كنترل دخانيات در ايران، وضعيت ارائه خدمات ترك سيگار در كشور، بيماري‌زايي دخانيات – ريوي، بيماري‌زايي دخانيات – قلبي، بيماري‌زايي دخانيات – سرطان، بيماري‌زايي دخانيات – دهان و دندان، بيماري‌زايي دخانيات – زنان و حاملگي، دود دست دوم دخانيات، اعتياد دوگانه، دخانيات و مواد مخدر، درمان ترك دخانيات و مواد مخدر، درمان ترك دخانيات، راهكارهاي غيردارويي، درمان ترك دخانيات، راهكارهاي دارويي، درمان ترك دخانيات، داروي جديد، قليان موج نو مصرف دخانيات و نقش سازمان‌هاي مردم نهاد است.
رئیس مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با بیان اینکه اين مجموعه شامل 17 قسمت سخنراني حدود 9 ساعت آموزش با ارائه اسلايد و عكس‌هاي مربوطه مي‌باشد افزود: این دوره به راحتي قابل پذيرش و اجرا در سيستم‌هاي مختلف رايانه‌اي است و بعد از مرور سخنراني‌ها، شما مي‌توانيد از طريق سايت مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات به آدرس www.tpcrc.sbmu.ac.ir و لينك بازآموزي غيرحضوري در سمت راست صفحه این سایت به آساني اقدام به ثبت نام در برنامه بازآموزي مجازي كنيد و مراحل پاسخگويي به آزمون را پشت سر بگذاريد.
دکتر حیدری تاکید کرد: در صورت پاسخ‌دهي به حدود 70 درصد از 25 سؤال امتحاني امتياز بازآموزي مقرر شده را از طريق سامانه آموزش مداوم جامعه پزشكي كسب می نماييد. رئیس مركز تحقيقات پيشگيري و كنترل دخانيات در خاتمه گفت: هر نفر تا 5 نوبت امكان استفاده از پاسخ‌دهي به آزمون را خواهد داشت و همچنين براي دريافت گواهي‌نامه مخصوص برنامه مي‌توانيد از طريق سايت مجددا اقدام نماييد http://tpcrcazmoon.ir وی افزود: همچنين اين مركز آمادگي خود را جهت دريافت انتقادات و پيشنهادات شما عزيزان را اعلام می نماید.


٠٨:٣١ - شنبه ٩ آذر ١٣٩٨    /    عدد : ٦٥١٤٨    /    تعداد نمایش : ٤٤٠٢خروج
   لينك‌هاي مرتبط 

who.int fctc.org tobaccocontrol.bmj.com

 لينك‌هاي مرتبط

sbmu.ac.ir nritld.sbmu.ac.ir

  تماس با ما

تلفن گوياي ترك سيگار شبانه روزي: 51-27122050-021

 مشاوره تلفني ترك سيگار:

021-26109508

آدرس پست الكترونيكي: TobaccoControlJournal@sbmu.ac.ir

Follow Us On:

Copyright © 2013 TPCRC.SBMU.AC.IR
Powered By:NRITLD IT Depatment