يکشنبه ٢٨ شهريور ١٤٠٠ -
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ترک سیگار،
یک مطالعه علمی درباره مرگ‌های زودهنگام دلیل خوبی برای ترک سیگار یافت

یک مطالعه علمی درباره مرگ‌های زودهنگام دلیل خوبی برای ترک سیگار یافت

اگر پاندمیک کووید-19 به اندازه کافی نتوانسته سیگاری‌ها را بترساند و به ترک آن ترغیب کند، احتمالا یک مطالعه جدید که توسط انجمن قلب آمریکا انجام شده موفق به قانع کردن آنها خواهد شد.
 
به گزارش ایتنا و به نقل از اسلش‌گیر، این محققان به طور خاص بر مرگ‌های زودهنگام ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی تمرکز کرده بودند؛ بیماریهای قلبی و عروقی یک علت اساسی مرگ در نقاط مختلف جهان و رخدادی هستند که برای کسانی که عادت به کشیدن سیگار دارند اجتناب‌ناپذیرند. مشخص شده است که احتمال مرگ سیگاریها به مراتب بیشتر است.
 
استعمال دخانیات یک ریسک عمده برای سلامت است، که به طور بالقوه منجر به ایجاد بیماریهای مزمن بسیاری، از جمله مشکلاتی جدی مانند بیماری قلبی، سرطان و سکته می‌شود. در سال جاری دلیلی بدیهی برای ترک سیگار وجود دارد – این عادت به افزایش ریسک ابتلا به نوع حاد کووید-19، که یک بیماری دستگاه تنفسی است، ارتباط داده شده است. اکنون انجمن قلب آمریکا در تحقیقی که به تازگی منتشر کرده اعلام کرده است که احتمال مرگ زودهنگام سیگاریها سه برابر غیرسیگاری‌ها است. این ریسک در میان سیگاری‌هایی که در سن زیر 15 سال این عادت را شروع کرده‌اند در بالاترین سطح است.
 
اگرچه تعداد سیگاریهایی که در آمریکا فوت کرده‌اند به طرز قابل توجهی در یک دهه گذشته کاهش یافته است، ولی همچنان تخمین زده شده که حدود 25 میلیون نفر در این کشور سیگار می‌کشند، که بنا بر برآورد انجمن قلب آمریکا حدود 5 میلیون نفرشان قبل از 15 سالگی شروع به استعمال دخانیات کرده‌اند.
 
این مطالعه خاطرنشان کرده است که خطر مرگ زودهنگام سیگاری‌ها به طرز شگفت‌انگیزی در نقاط مختلف جهان یکسان است، و شرایط مشابهی را، از کشورهای کوبا تا آمریکا و انگلیس، ژاپن و غیره نشان می‌دهد. با این حال، انجمن قلب می‌گوید که ترک سیگار «به طرز قابل توجهی» خطر مرگ زودهنگام را کاهش می‌دهد.


١١:٤٦ - يکشنبه ١٨ آبان ١٣٩٩    /    عدد : ٩٨٣٩٧    /    تعداد نمایش : ١٢٣خروج
   لينك‌هاي مرتبط 

who.int fctc.org tobaccocontrol.bmj.com

 لينك‌هاي مرتبط

sbmu.ac.ir nritld.sbmu.ac.ir

  تماس با ما

تلفن گوياي ترك سيگار شبانه روزي: 51-27122050-021

 مشاوره تلفني ترك سيگار:

021-26109508

آدرس پست الكترونيكي: TobaccoControlJournal@sbmu.ac.ir

Follow Us On:

Copyright © 2013 TPCRC.SBMU.AC.IR
Powered By:NRITLD IT Depatment