سه شنبه ٠٧ بهمن ١٣٩٩ -
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

ترک سیگار در رمضان،
رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات:

ماه مبارك رمضان بهترين زمان براي ترك سيگار

دکتر غلامرضا حیدری رییس مرکز تحقیقات پیشگیری و کنترل دخانیات  گفت: امروزه سیگار یکی از مهم‌ترین دلایل مرگ و میر افراد در جوامع تلقی می‌شود به همین دلیل یکی از راه‌های کنترل و کاهش استعمال دخانیات، اجرای برنامه‌های ترک سیگار است.
وی با اشاره به اینکه اغلب مراکز ترک سیگار به روش‌های موثر ترک سیگار می‌اندیشند؛ افزود: تجربه ومطالعات اخیر نشان داده است اجرای روش‌های درمانی دارویی و غیر دارویی به طور همزمان شانس موفقیت ترک سیگار را در افراد افزایش می‌‌دهد.
دکتر حیدری تصریح کرد: انگیزه قوی برای ترک سیگار محور اساسی در ترک موفق سیگار تلقی می‌شود و روزه‌داری یکی از انگیزه‌های قوی در این راستاست، به همین دلیل طی ماه مبارک رمضان شاهد هستیم برخلاف سایر روزهای سال افراد به‌راحتی می‌توانند مصرف سیگار را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.
وي در ادامه عنوان کرد: انگیزه روزه‌داری در افراد سیگاری به‌طوری است که تعداد مراجعان به مراکز ترک سیگار دو ماه قبل از شروع ماه مبارک رمضان به دو برابر افزایش می‌یابد.
دکتر حیدری، ماه مبارک رمضان را فرصتی مغتنم برای ترک سیگار دانست و تصریح کرد: زیرا اجتناب افراد از استعمال سیگار 10 تا 12 ساعت طی 30 روز ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای شروع دوره‌های درمان دارویی و غیر دارویی(رفتار درمانی) ترک سیگار است که اقدام به درمان بلافاصله پس از پایان ماه مبارک رمضان نیز نتایج موفقیت‌آمیزی را به همراه خواهد داشت.


١٣:٢٠ - چهارشنبه ١٠ ارديبهشت ١٣٩٩    /    عدد : ٩١٥٠١    /    تعداد نمایش : ١٢٧خروج
   لينك‌هاي مرتبط 

who.int fctc.org tobaccocontrol.bmj.com

 لينك‌هاي مرتبط

sbmu.ac.ir nritld.sbmu.ac.ir

  تماس با ما

تلفن گوياي ترك سيگار شبانه روزي: 51-27122050-021

 مشاوره تلفني ترك سيگار:

021-26109508

آدرس پست الكترونيكي: TobaccoControlJournal@sbmu.ac.ir

Follow Us On:

Copyright © 2013 TPCRC.SBMU.AC.IR
Powered By:NRITLD IT Depatment