سه شنبه ٠٧ بهمن ١٣٩٩ -
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

افزایش سیگار در دختران،
هشدار درباره افزایش استعمال سیگار در میان دختران

هشدار درباره افزایش استعمال سیگار در میان دختران

به گزارش «شیعه نیوز»، فرهادی ابراز تاسف از افزایش استعمال دخانیات در میان دختران گفت: متاسفانه افزایش استعمال دخانیات در میان جوانان به ویژه دختران در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ است که می تواند تبعات جبران ناپذیری برای جامعه و خانواده ها در آینده داشته باشد.
«عیسی فرهادی»  در خصوص مراکز ترک اعتیاد معتادان گفت: مراکزی که در اختیار سازمان بهزیستی قرار دارد، برای نگهداری معتادان متجاهر استفاده می شود ضمن اینکه دو مرکز هم برای ساماندهی و نگهداری کودکان متکدی در مناطق 5 و 8 در نظر گرفته شده است.
فرماندار تهران با اشاره به زنان کارتن خواب تصریح کرد: شهرداری تهران هم دو گرمخانه برای نگهداری و خدمات رسانی به زنان کارتن خواب راه اندازی کرده است ضمن اینکه تعداد زنان کارتن خواب در تهران بسیار محدود است در مجموع حدود یک هزار زن معتاد متجاهر و کارتن خواب وجود دارد که در این میان تعداد زنان کارتن خواب شاید به 50 نفر برسد، در گرمخانه های شهرداری تهران شبانه به چهار هزار نفر خدمات ارایه می شود که زنان کارتن خواب هم جزو همین افراد هستند.
فرهادی با بیان اینکه فعلا آمارگیری جدیدی از میزان اعتیاد در جامعه نشده است افزود: معتادان، همان معتادان قبلی هستند ولی دستگاه های مربوطه باید برای کاهش اعتیاد در جامعه اقدامات پیشگیرانه خود را افزایش دهند که در این حوزه اقدامات خوبی صورت گرفته است.
فرماندار تهران اظهار کرد: در بیشتر مدارس کلاس ها و کارگاه های آموزشی خوبی برگزار می شود ضمن اینکه سازمان بهزیستی هم در کنار مشاوره های ازدواج، برنامه های پیشگیرانه و مشاوره اعتیاد هم به زوج ها ارایه می دهد.
وی با ابراز تاسف از افزایش استعمال دخانیات در میان دختران تصریح کرد: متاسفانه افزایش استعمال دخانیات در میان جوانان به ویژه دختران در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ است که می تواند تبعات جبران ناپذیری برای جامعه و خانواده ها داشته باشد که مادران آینده را تشکیل می دهند.
فرهادی با بیان اینکه در حل حاضر استعمال دخانیات خطر و تهدید بزرگی برای خانواده ها محسوب می شود بیان کرد: خانواده ها باید هوشیار بوده و نظارت و مراقبت بیشتری از فرزندان خود داشته باشند.
همسالان و دوستان ناباب، اختلالات شخصیتی، اوقات فراغت و عدم تربیت صحیح از جمله مواردی است که باعث این مسایل در جامعه می شوند.
فرماندار تهران خاطر نشان کرد: در صورت بی توجهی به افزایش مساله دخانیات و اعتیاد در میان جوانان به ویژه دختران، جامعه ما درآینده با یک نسل ضعیف، نحیف و آسیب پذیر مواجهه خواهد بود.
وی گفت: آموزش پرورش برنامه های پیشگیرانه خوبی برای دانش آموزان دارد ولی از نقش مهم خانواده ها نباید غافل شد ضمن اینکه آموزش و پرورش هم باید تلاش بیشتری در این راستا داشته باشد .


١٣:٢٧ - سه شنبه ٨ بهمن ١٣٩٨    /    عدد : ٨٨١٤٤    /    تعداد نمایش : ١٢٣خروج
   لينك‌هاي مرتبط 

who.int fctc.org tobaccocontrol.bmj.com

 لينك‌هاي مرتبط

sbmu.ac.ir nritld.sbmu.ac.ir

  تماس با ما

تلفن گوياي ترك سيگار شبانه روزي: 51-27122050-021

 مشاوره تلفني ترك سيگار:

021-26109508

آدرس پست الكترونيكي: TobaccoControlJournal@sbmu.ac.ir

Follow Us On:

Copyright © 2013 TPCRC.SBMU.AC.IR
Powered By:NRITLD IT Depatment