چهارشنبه ٠٩ بهمن ١٣٩٨ -
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

دود سیگار و بیماری های تنفسی،
مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا،

193 بیماری تنفسی بر اثر سیگار تأیید شد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از انگجت، مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا، به تازگی 193 بیماری تنفسی جدی در اثر استعمال سیگار را تأیید کرد. بیش از 5 هزار ماده شیمیایی موجود در دود سیگار وجود دارد که با توجه به اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده تمام این ترکیبات برای سلامتی مضر هستند. این در حالی است هیچ راه امنی برای استعمال دود وجود ندارد و تمام جایگزین‌هایی مانند سیگار برگ، قلیان، و یا سیگارهای دست پیچ همگی خطرات بهداشتی مرتبط با توتون و تنباکو را دارند.
مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا نشان داده است که 193 مورد از بیماری‌های شدید ریه را که بطور بالقوه با مصرف دخانیات در اترباط است را شناسایی کرده است.
ایلانا آریاس، مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از امراض آمریکا می‌گوید: استعمال دخانیات یکی از دلایل عمده مرگ در جهان است و ما هنوز درک کاملی از اثرات طولانی مدت آن نداریم.
به گفته پژوهشگران، دخانیات سالانه جان  دست کم 580 هزار آمریکایی را می‌گیرد؛ 278 هزار و 544 مرگ و میر مربوط به مردان و 201 هزار و 773 مرگ و میر مربوط به زنان می‌شود.

منبع: خبرگزاری فارس


١٢:٥٥ - يکشنبه ١٠ شهريور ١٣٩٨    /    عدد : ٨٢٢٠٨    /    تعداد نمایش : ٥٤خروج
   لينك‌هاي مرتبط 

who.int fctc.org tobaccocontrol.bmj.com

 لينك‌هاي مرتبط

sbmu.ac.ir nritld.sbmu.ac.ir

  تماس با ما

تلفن گوياي ترك سيگار شبانه روزي: 51-27122050-021

 مشاوره تلفني ترك سيگار:

021-26109508

آدرس پست الكترونيكي: TobaccoControlJournal@sbmu.ac.ir

Follow Us On:

Copyright © 2013 TPCRC.SBMU.AC.IR
Powered By:NRITLD IT Depatment