يکشنبه ٢٧ مرداد ١٣٩٨
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

عوارض-دود-سيگار،
عوارض باورنکردنی سیگار کشیدن در خانه

عوارض باورنکردنی سیگار کشیدن در خانه

شاید باور کردنی به نظر نرسد اما دود سیگار به شکلی چسبنده به بسیاری از وسایل خانه و زندگی شما نفوذ می کند و می تواند حتی افرادی را که پس از یک فرد سیگاری در مکانی که او سیگار کشیده حضور دارند درگیر کند، موضوعی که به دود دست سوم معروف است.
متاسفانه علی رغم تصور بسیاری از افراد در مورد این که سیگار، تنها فرد سیگاری را درگیر می کند، سیگار می تواند بسیاری از افراد دیگر را نیز آزار دهد. برای مثال افرادی که در کنار فرد سیگاری کار یا زندگی می کنند نیز از مضرات دود سیگار او در امان نیستند(دود دست دوم).
اما در یک مرحله جدی تر، حتی افرادی که با فرد سیگاری زندگی نمی کنند هم از رفتار او لطمه میبینند(دود دست سوم).جالب است بدانید ذرات سیگار و اثرات جانبی آن به حالتی چسبنده روی دیوارها، لوازم خانه و... می نشینند، بنابراین حتی وقتی به خانه یک فرد سیگاری به مهمانی می روید یا قصد دارد خانه یا ماشین یک فرد سیگاری را بخرید به این معنی است که خود را در معرض عوارض دود سیگار قرار داده اید.
بر این اساس شاید حتی بسیاری از سیگاری ها هم ندانند که با روشن کردن هر یک سیگار چه بلایی سر محیط زیست، محیط زندگی و از همه مهمتر سلامت دیگران می آورند. شاید تنها راه حل این مشکل این باشد که اگر فرزندی خردسال دارید یا خودتان از مشکلات ریوی یا قلب رنج می بردی معاشرت خود با افراد سیگاری را به حداقل برسانید.

منبغ: بهداشت نيوز   کد خبر: 107105


١٣:١٠ - شنبه ١٨ اسفند ١٣٩٧    /    عدد : ٧٥١٧٦    /    تعداد نمایش : ٣٥خروج
   لينك‌هاي مرتبط 

who.int fctc.org tobaccocontrol.bmj.com

 لينك‌هاي مرتبط

sbmu.ac.ir nritld.sbmu.ac.ir

  تماس با ما

تلفن گوياي ترك سيگار شبانه روزي: 51-27122050-021

 مشاوره تلفني ترك سيگار:

021-26109508

آدرس پست الكترونيكي: TobaccoControlJournal@sbmu.ac.ir

Follow Us On:

Copyright © 2013 TPCRC.SBMU.AC.IR
Powered By:NRITLD IT Depatment