دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

قانون فروش سيگار در هاوايي،
مقامات هاوایی قانونی تصویب کرده اند

در این جزیره برای خرید سیگار باید ۱۰۰ سال داشته باشید

مقامات هاوایی قانونی تصویب کرده اند که کمی عجیب است ولی آنها اعتقاد دارند موجب سلامتی بیشتر افراد ساکن جزیره خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری شبستان ، مجمع الجزایر هاوایی در اقیانوس آرام، ایالت پنجاهم کشور آمریکا است ولی قوانینش هیچ شباهتی به کشور متبوع خود ندارد. در این جزیره به تازگی قانونی به قوانین سخت گیرانه اش اضافه شده است که به نوجوانان و حتی جوانان اجازه سیگار کشیدن نمی دهد.
مقامات هاوایی قانونی تصویب کرده اند که کمی عجیب است ولی آنها اعتقاد دارند موجب سلامتی بیشتر افراد ساکن جزیره خواهد شد. اولین بند این قانون این است که در حال حاضر یعنی سال 2019 سنین کمتر از 21 سال نمی توانند از فروشگاه ها سیگار بخرند ولی تا سال 2024 این سن به 100 سال افزایش خواهد یافت. طبق قانون جدید هاوایی در سال 2024 اگر بخواهید از یک فروشگاه این جزیره سیگار تهیه کنید باید حداقل 100 سال سن داشته باشید.
مسئولان جزیره همچنین قوانین سخت گیرانه ای برای خرید و فروش سیگار تصویب کرده اند. فروشگاه ها تحت شرایطی خاصی می توانند اقدام به عرضه سیگار کنند. یکی از عاملان تصویب این قانون در جزیره هاوایی ریچارد کریگان سیاستمدار حزب دموکرات است که خودش پزشک است و اعتقاد دارد برای سلامتی انسان ها هر کاری باید کرد.
وی در گفتگو با روزنامه هاوایی تریبون هرالد اظهار داشت: ما مردم آمریکا به شدت به سیگار اعتیاد پیدا کردیم و از یک جایی باید برای ترک این عامل مرگ شروع کنیم. وی می گوید بسیاری از کارخانه های سیگار سازی موادی در سیگارهای خود استفاده می کنند که اعتیاد به آن را افزایش می دهد و این تنها به خاطر فروش بیشتر و سود بیشتر است.


٠٨:٢٢ - سه شنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٧    /    عدد : ٧٤١٣٠    /    تعداد نمایش : ٣٥خروج
   لينك‌هاي مرتبط 

who.int fctc.org tobaccocontrol.bmj.com

 لينك‌هاي مرتبط

sbmu.ac.ir nritld.sbmu.ac.ir

  تماس با ما

تلفن گوياي ترك سيگار شبانه روزي: 51-27122050-021

 مشاوره تلفني ترك سيگار:

021-26109508

آدرس پست الكترونيكي: TobaccoControlJournal@sbmu.ac.ir

Follow Us On:

Copyright © 2013 TPCRC.SBMU.AC.IR
Powered By:NRITLD IT Depatment