دوشنبه ٣٠ ارديبهشت ١٣٩٨
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

خطر سيگار كشيدن،
به گزارش نشریه "هلث پرسپکتیو"

خطر سیگار کشیدن در برابر غیر سیگاری ها

به گزارش اسپوتنیک به نقل از نشریه "هلث پرسپکتیو" استنشاق دود سیگار و ورود آن به شش فرد دیگری عواقب بسیار منفی در فعالیت سیستم قلبی عروقی چنین افراد بجا میگذارد. دانشمندان امریکائی بعد از یک سلسه تحقیقات و این نتیجه رسیدند که سیگار کشیدن دیگران در برابر شما می تواند موجب توقف قلب و مرگ ناگهانی اشخاص منفعل شود.
به گفته کارشناسان، استنشاق دود سیگار و داخل ان به شش انسان، فرآیندهای منفی در فعالیت سیستم قلبی عروقی افراد میگذارد. این امر منجر به امراض قلبی می شود و همچنین می تواند باعث مرگ ناگهانی افراد غیر سیگاری شود.
به همین علت ، ممکن فرد غیر سیگاری نیز به امراض قلبی، عروقی و عروق خونی روبرو شود و سلولهایی را که قلب ضربان قلب را تنظیم می کنند، تغییر دهد.
پیش از این در خبرها آمده بود که کارشناسان یک آزمایش آنلاین را با 156 نفر سیگاری آمریکایی آغاز کردند. به آنها بسته های سیگار با شعار " مردم اینگونه به سیگاری ها نگاه می کنند" بهمراه عکس هایی از مردم، نشان داده شد. در یک مورد عکس‌ها از چهره سه نفر با حالت عادی صورت و در مورد دیگر عکس‌ها از چهره‌هایی بود که انزجار در آنها نمایان بود.
مشخص شد داوطلبانی که بسته های سیگار با عکس‌های افراد منزجر را دیده‌اند، اغلب احساس شرم و گناه می کردند و بنا به آمار، انگیزه آنها برای ترک سیگار افزایش یافت. با این حال، آن دسته از افرادی که برای آنها سیگار کشیدن بخشی از سبک زندگیشان بود، تقریبا به این فشار هیچ واکنشی نشان ندادند.

 


١١:٥٦ - دوشنبه ١٧ دی ١٣٩٧    /    عدد : ٧٢٦٧٠    /    تعداد نمایش : ٥٨خروج
   لينك‌هاي مرتبط 

who.int fctc.org tobaccocontrol.bmj.com

 لينك‌هاي مرتبط

sbmu.ac.ir nritld.sbmu.ac.ir

  تماس با ما

تلفن گوياي ترك سيگار شبانه روزي: 51-27122050-021

 مشاوره تلفني ترك سيگار:

021-26109508

آدرس پست الكترونيكي: TobaccoControlJournal@sbmu.ac.ir

Follow Us On:

Copyright © 2013 TPCRC.SBMU.AC.IR
Powered By:NRITLD IT Depatment