سه شنبه ١٤ مرداد ١٣٩٩ -
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

خر و پف كودكان،
محققان چيني دريافتند:

خر و پف کودکان با قرارگیری در معرض دود سیگار

محققان چینی پس از بررسی مجدد 24 مطالعه صورت گرفته، دریافتند، کودکان در معرض دود سیگار، هنگام خواب دچار خر و پف می‌شوند.  به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، محققان چینی پس از بررسی مجدد 24 مطالعه صورت گرفته، دریافتند، کودکان در معرض دود سیگار، هنگام خواب دچار خر و پف می‌شوند.
تحقیقات نشان داده است، با قرار گرفتن کودکان در معرض دود سیگار، احتمال ابتلا به بیماری‌های تنفسی در آنها 2 و نیم برابر افزایش می‌یابد.
محققان چینی می‌گویند: «مصرف سیگار مادر باردار، باعث قرار گرفتن جنین وی در معرض دود سیگار می‌شود و سموم دود سیگار از راه جفت به جنین منتقل و در نهایت باعث کاهش وزن تولد جنین می‌شود».
به گفته پژوهشگران، پدر و مادرانی که در حضور کودکان‌شان سیگار می‌کشد در واقع ناخواسته زمینه آسیب‌پذیری و ابتلا به برخی بیماری‌ها را در فرزندان‌شان فراهم می‌کنند.
تجزیه و تحلیل تحقیقات موجود نشان می‌دهد، نوزادانی که به طور منظم در معرض دود سیگار  قرار دارند،  به میزان قابل توجهی احتمال ابتلا به بیماری‌های تنفسی و آپنه خواب در‌ آنها افزایش می‌یابد.
آپنه خواب یک نوع اختلال خواب جدی است و هنگامی رخ می‌دهد که تنفس آن شخص در حین خواب منقطع می‌شود؛ کسانی که آپنه خواب آنها درمان نشده است ممکن است به صورت مکرر تنفس آنها در حین خواب قطع شود، گاهی اوقات حتی ممکن است به صد مرتبه نیز برسد؛ این به این معنی است که مغز و سایر اجزای بدن اکسیژن کافی دریافت نمی‌کنند.
در این مطالعه، دانشمندان چینی 88 هزار کودک را تحت بررسی قرار دادند.

منبع: http://fna.ir/bn8e08


١٢:٢٨ - شنبه ١٦ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٦٤١٩٦    /    تعداد نمایش : ١٦٨خروج
   لينك‌هاي مرتبط 

who.int fctc.org tobaccocontrol.bmj.com

 لينك‌هاي مرتبط

sbmu.ac.ir nritld.sbmu.ac.ir

  تماس با ما

تلفن گوياي ترك سيگار شبانه روزي: 51-27122050-021

 مشاوره تلفني ترك سيگار:

021-26109508

آدرس پست الكترونيكي: TobaccoControlJournal@sbmu.ac.ir

Follow Us On:

Copyright © 2013 TPCRC.SBMU.AC.IR
Powered By:NRITLD IT Depatment