چهارشنبه ٢٩ اسفند ١٣٩٧
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

كمپين خطرات سيگار الكترونيكي،
وزارت بهداشت و درمان کانادا

ایفای نقش چهره‌های مشهور در اطلاع رسانی درباره خطرات سیگار الکترونیکی

وزارت بهداشت و درمان کانادا قصد تدوین و به اجرا گذاشتن کمپین اطلاع رسانی در مورد خطرات ویپینگ یا سیگار الکترونیکی به نوجوانان را دارد و برای این کار قصد عقد قرارداد با پیمانکاری را دارد که بتواند از برخی شخصیت های بانفوذ و شناخته شده رسانه های اجتماعی استفاده کند. سخنگوی وزارت مورد اشاره در گفتگو با خبرنگاران گفت: کانادایی ها برای دریافت اطلاعات به منابع اطلاعاتی متنوع دسترسی دارند. اما نوجوانان به جای دولت، بیشتر مایل به تامل با شخصیت های محبوب و شناخته شده یا به اصطلاح ستاره های رسانه های اجتماعی می باشند.
به همین دلیل قصد داریم از رسانه های اجتماعی به عنوان ابزاری کارآمد و موثر برای اطلاع رسانی استفاده کنیم. می خواهیم از این طریق نوجوانان و بزرگسالان جوان را به شرکت در جلسات اطلاع رسانی در مورد خطر ویپینگ تشویق کنیم. همانطور که می دانید، ماه گذشته دولت فدرال قانون جدید برای قانونی کردن ویپینگ یا سیگارهای الکترونیکی را تصویب کرد. بر اساس قانون Tobacco and Vaping Act  The، عرضه سیگارهای الکترونیک به نوجوانان زیر سن قانونی و همچنین تبلیغ و بازاریابی محصولات طعم دار به جوانان ممنوع می باشد.
در عین حال مطابق قانون جدید، تولید، واردات و فروش این محصولات (با و بدون نیکوتین) قانونی می باشد. هر چند وزارت بهداشت کانادا، استفاده از سیگارهای الکترونیکی را مضر می داند، اما خطرات و عوارض مصرف آنها را کمتر از سیگارهای معمولی می داند. نگرانی بیشتر مقامات درمانی، به دلیل عرضه این محصولات به نوجوانان می باشد. زیرا استفاده از سیگار الکترونیکی در سنین پایین می تواند به روی آوردن فرد به سیگار معمولی در سنین بالاتر منجر شود. يافتن چهره های مشهور رسانه های اجتماعی تنها وظیفه پیمانکار نبوده و مسوولیت تدوین و به اجرا گذاشتن کمپین های اطلاع رسانی را نیز به عهده خواهد داشت. بر طبق نتایج نظرسنجی سال 17-2016 ، حدود 23 درصد از دانش آموزان کلاس 7 تا 12، سیگار الکترونیکی را امتحان کرده اند. این میزان در سال 15-2014، حدود 20 درصد بود. کمپین جدید دولت، نوجوانان 15 تا 18 سال و بزرگسالان جوان 19 تا 24 سال را هدف قرار خواهد داد.

منبع: شبكه روابط عمومي شارا    کد خبر: 33960


١٢:٢١ - يکشنبه ١٠ تير ١٣٩٧    /    عدد : ٦٣٩٧٧    /    تعداد نمایش : ١٢١خروج
   لينك‌هاي مرتبط 

who.int fctc.org tobaccocontrol.bmj.com

 لينك‌هاي مرتبط

sbmu.ac.ir nritld.sbmu.ac.ir

  تماس با ما

تلفن گوياي ترك سيگار شبانه روزي: 51-27122050-021

 مشاوره تلفني ترك سيگار:

021-26109508

آدرس پست الكترونيكي: TobaccoControlJournal@sbmu.ac.ir

Follow Us On:

Copyright © 2013 TPCRC.SBMU.AC.IR
Powered By:NRITLD IT Depatment