جمعه ٢٨ دی ١٣٩٧
صفحه اصلي > اخبار 
 
 


  چاپ        ارسال به دوست

سيگار كشيدن زنان باردار،
مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمریکا

یک نفر از هر 14 زن باردار آمریکایی سیگار می‌کشد

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرده است: از هر 14 زن باردار آمریکایی، یک نفر دخانیات استعمال می‌کند.
تحقیقات صورت گرفته نشان می‌دهد، میزان استعمال سیگار از سال 2000 میان زنان باردار آمریکایی کاهش داشته و در سال‌های اخیر دوباره اوج گرفته است.
تازه‌ترین آمار مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده آمریکا حکایت از آن دارد که مرگ و میر کلی در میان سیگاری‌های مرد و زن در ایالات متحده حدود سه برابر بیشتر از افرادی است که هیچ‌وقت لب به سیگار نزده‌اند.
کارشناسان بهداشتی این مرکز می‌گویند: «استفاده از دخانیات یکی از علل قابل پیشگیری مرگ در ایالات متحده است، اما دولت این کشور در حالی به این موضوع توجه نمی‌کند که بابت بیماری‌ها و مسائلی که به استعمال دخانیات مربوط است، سالانه میلیون‌ها دلار از بودجه کشور را صرف می‌کند».
به گفته کارشناسان بهداشتی، سیگار کشیدن در دوران بارداری، خطر ابتلا به زایمان زودرس، وزن کم هنگام تولد و نقایص زایمان را افزایش می‌دهد.
اطلاعات منتشر شده توسط سی‌دی‌سی نشان می‌دهد، بیش از 7 درصد مادرانی که در سال 2016 صاحب فرزند شده‌اند، در دوران بارداری دخانیات استعمال می‌کرده‌اند.
گزارش‌های جدید همچنین نشان می‌دهد، بیشترین میزان استعمال سیگار میان مادران 20 تا 24 ساله بوده است؛ ضمن اینکه آنهایی که دارای تحصیلات پایین‌تری بوده‌اند، بیش از دیگر مادران در دوره بارداری دخانیات استعمال کرده‌اند.
کالج آمریکایی زنان و زایمان معتقد است که «استعمال دخانیات» یکی از مهم‌ترین علل قابل اصلاح در بارداری‌های نامناسب است.
براساس پژوهش‌های صورت گرفته، آمریکایی‌های بومی بیشتر از مردم نژادهای دیگر در ایالات متحده سیگار می‌کشند؛ این میزان تقریبا سه برابر میانگین ملی است و یک واقعیت ناسالم است که موجب افزایش بیماری‌های بسیاری در این جمعیت شده است.
محققان می‌گویند:‌ «سیگار کشیدن در دوران بارداری در میان زنان سفید پوست نسبتا رایج است».

منبع: خبرگزاري فارس 


١٠:٣٤ - يکشنبه ٢٠ اسفند ١٣٩٦    /    عدد : ٥٩٣٤١    /    تعداد نمایش : ١٨٧خروج
   لينك‌هاي مرتبط 

who.int fctc.org tobaccocontrol.bmj.com

 لينك‌هاي مرتبط

sbmu.ac.ir nritld.sbmu.ac.ir

  تماس با ما

تلفن گوياي ترك سيگار شبانه روزي: 51-27122050-021

 مشاوره تلفني ترك سيگار:

021-26109508

آدرس پست الكترونيكي: TobaccoControlJournal@sbmu.ac.ir

Follow Us On:

Copyright © 2013 TPCRC.SBMU.AC.IR
Powered By:NRITLD IT Depatment